Прес-реліз
16-18 серпня в Українському домі відбулася VII Київська Міжнародна Книжкова виставка-ярмарок 2011, приурочена до 20-ої річниці Незалежності України
Учасниками VII Київської міжнародної книжкової виставки–ярмарку 2011 (КМКВЯ 2011), приуроченої до 20-ої річниці Незалежності України, стали 118 експонентів з України, Болгарії, Ірану, Азербайджану, Білорусі та Росії, які представляли інтереси понад 150 видавців. Україну представляли не тільки столичні видавництва, а й колективні стенди видавців Чернігівщини, Житомирщини, Сумщини, Харківщини, Луганщини, Полтавщини та Буковини. В цьому році Почесним гостем виставки стала Народна Республіка Болгарія. На стенді «Книги Болгарії» відбулася ціла низка заходів, в ході яких були презентовані не тільки болгарські видавничі проекти, а й цікаві історичні та культурні дослідження, які продемонстрували тісний зв’язок між нашими народами. Загалом під час роботи КМКВЯ 2011 було проведено більше 150 презентацій, демонстрацій, автограф-сесій.
Загальна експозиційна площа VII Київської міжнародної книжкової виставки–ярмарку 2011 склала понад 1500 кв. м. За тематикою виставкова зала була поділена на художню, дитячу, навчальну та бізнесову літературу. На виставці було зареєстровано понад 8 тисяч відвідувачів, які здійснили 14 986 візитів, що свідчить про інтерес широкого загалу до якісної літератури. Найбільше шукали книги Марії Матіос, Ліни Костенко, Ірен Роздобудько та Василя Шкляра. Серед відомих особистостей на виставці були помічені поетеса Ганна Чубач, письменники Іван Драч та Борис Олійник, актриса Наталія Сумська, народний артист України Олександр Биструшкін, заслужений діяч мистецтв України, один із основоположників сучасної української естрадної пісні Юрій Рибчинський, відомий художник-ілюстратор Владислав Єрко та інші.
Разом з першим заступником голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України в офіційному відкритті КМКВЯ 2011 взяв участь Прем’єр-міністр України Микола Азаров. По закінченні офіційної частини він ознайомився з експозицією виставки та поповнив свою бібліотеку новими книгами. Серед офіційних осіб, що також долучились до книжкового дійства були Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, перший Президент України Леонід Кравчук, радник Президента України Ганна Герман, Міністр фінансів України Федір Ярошенко, радник Міністра фінансів України Сергій Бушуєв, екс-прем’єр-міністр України Юрій Єхануров та лідер Радикальної партії України Олег Ляшко
На виставці-ярмарку були оголошені результати Національного конкурсу «Краща книга України» за 2011 рік. У номінації «Краща Книга України» єдиним переможцем стало «Пересопницьке Євангеліє. Витоки і сьогодення» видавництва «АДЕФ-Україна». Книга «Спогади про Тараса Шевченка» видавництва «Дніпро» отримала першість у номінації «Життя славетних». Друге місце посіло видавництво «АСМІ» з книгою Миколи Степаненка «Літературний простір «Щоденників» Олеся Гончара». Найбільше переможців набув «Кращий видавничий проект», де перше місце отримало видавництво «Грані-Т» одразу з чотирма проектами: збіркою «Сучасна дитяча поезія» та книжками «Прибулець з країни нямликів» Лесі Ворониної, «Ірен Роздобудько про Блеза Паскаля, Вольфі Моцарта, Ганса Андерсена, Катрусю Білокур та Чарлі Чапліна» та «Таємниця старої обсерваторії» Олеся Ільченко. Всі книги надруковані шрифтом Брайля. Друге та третє місце посіли «Букрек» з виданням «З української старовини» та «Карпати» з «Вибраними творами Василя Стефаника» (угорською та українською мовами) відповідно. У номінації «АРТ-КНИЖКА» знову перемогло видавництво «Грані-Т» з виданням Миколи Гоголя «Записки сумасшедшего». Друге місце отримали видавець Жерибор та видавництво «Букрек» за «Гуцульські вишивки» Мирослави Шандро. Видавництво «Либідь» з книгою «Українська література. Творці і твори: учням, абітурієнтам, студентам, учителям» Миколи Жулинського стало першим у номінації «З глибини знань». Друге та третє місця відповідно: видавництво ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» «Нариси з історії розвитку новаторських навчально-виховних закладів в Україні (ХХ століття)» за редакцією Ольги Сухомлинської, Віталія Курила та «АСМІ» з книгою «Джерела з історії Полтавського полку (сер. ХVII-XVIII ст.)» Володимира Мокляка, Юрія Волошина, Геннадія Фасія, Алли Киридон та ін. Перемогу за «Мистецтво друку» здобули «АДЕФ-Україна» за видання Івана Котляревського «Енеїда», «Мистецтво» за альбом «Народне зодчество» та «АДЕФ-Україна» спільно з видавництвом «Грані-Т» за книгу «Мишкові миші» Галини Вдовиченко.
Підбиваючи підсумки виставки, не можемо не зазначити такий цікавий факт: представники деяких видавництв, що особливо жваво та щиро працювали на стенді, іноді не встигали не тільки вирішити організаційні питання, а й просто перекусити, адже наплив бажаючих придбати книги не припинявся. Сергій Столаєв, перший заступник Голови правління видавництва «Київська правда» так прокоментував захід: «Величезна подяка всім причетним до проведення та організації цього міжнародного дійства! З великим задоволенням та уподобою відвідали книжкову виставку-ярмарок. Бажаємо оргкомітету міцного здоров’я, щастя, творчої наснагина многая літа!».
Контакти:
Мар’яна Манакова, прес-секретар КМКВЯ 2011
тел.: (44) 383-1967
oksana@bookexpo.in.ua
bookexpo.in.ua